Eesti keeles In English ПО РУССКИ

Naha liigid ja hooldusviisid


Pindvärvitud nahk.
Jalatseid tuleb korrapäraselt puhastada. Lahtine pori eemaldada lapiga, katta jalatsid kreemiga,mis on nii hooldusvahendiks kui ka läike andjaks.Hooldusvahendil tuleb lasta kuivada, pärast seda viksida king kas puhta lapiga või kingaharjaga läikima. Kinga tuleb aeg-ajalt puhastada spetsiaalse hooldusvahendiga,mis teeb jalatsi mustust ja vett tõrjuvaks.

Tekstiil
Kuivanud mustus eemaldada pehme harjaga. Sarnaselt seemisnahkjalatsitele kasutada plekkide eemaldamiseks spetsiaalseid vahendeid. 

Hoida niiskuse eest, kasutada impregneerivaid (vett tõrjuvaid) vahendeid.

Seemis- ja veluurnahk
Kuivi jalatseid puhastada vajaduse korral spetsiaalsete harjade ja käsnadega. Nii eemaldub tolm ja kuiv lahtine pori. Seejärel hõõruda määrdunud kohti seemisnahakiviga või töödelda spetsiaalse  hooldusvahendiga. Lasta kuivada ja harjata jalatsit lõpuks ettevaatlikult ühes suunas. Oluline on kaitsta seemisnahka niiskuse eest  kasutada spetsiaalseid hooldusvahendeid, et muuta nahapind vett tõrjuvaks

Sünteetilised materjalid
Puhastada pehme harja või silikoonšvammiga, vajadusel märja lapiga või pesta veega. Hoida niiskuse eest.

Nubuknahk (pind siidjas, karvane)
Naha toitmiseks kasutada ainult küllastavaid hooldusvahendeid. Hooldada sarnaselt seemis- ja veluurnahkjalatsitega (harjad + nubukikivi). Oluline on hoida jalatseid niiskuse eest.

Rasvanubuknahk (mattpind, rasvane)
Mitte segi ajada nubuknahaga! Rasvanubuknahast jalatsite vastupanu niiskusele ja ilmastikutingimustele

on parem. Puhastada kõigepealt pehme harja või lapiga. Seejärel kasutada hooldusvahendina spetsiaalseid rasvu